Yetkili Erdal DEMİRAĞ
GSM 0.5327145170
Ofis Necatibey Cad. No : 40/31 Çankaya – ANKARA
Pzt – Cmt 08:00 -18:00
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?

SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?

  • 2020-03-14

SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
Ses Yalıtımı için lüzumlu olan aşamalarında ilk etapta keşif yapılması gerekmektedir. Yapılan keşifler doğrultusunda ses problemlerinin bulunduğu alanda gürültü problemini yok etmek amacıyla lüzumlu malzemeler ile ölçüm yapılmalıdır. Ses Yalıtım uygulamasının yapılacağı alanın pak olmasına öncelikle dikkat edilmelidir. Tüm malzemeler hazırlanıp ses seviyesinin ölçümünden sonra lüzumlu ses yalıtım uygulamasına başlanılabilir.
Duvara, tavana uygulanması gereken sünger veya kumaş kaplı panelleri hususi solid sünger yapıştırıcı ile duvara ya da süngere sürdükten sonra derhal yapıştırılır. Fazla beklemeden süngerin yapıştırılması gerekmektedir. Ses yalıtım malzemeleri kullanılarak oluşan gürültüleri, komşunuzdan gelen alt, üst veya duvarlardan istikbal sesleri engelleyerek ses yalıtımını sağlayabilirsiniz. İdeal ses yalıtımı sağlamak için, ses yalıtım özelliği olan yalıtım sıvası ve yalıtım şap uygulamaları ile yapılır.
Ses yalıtımında etkili olan akustik süngerler ve ses izolasyon malzemeleri ile müsait ses uygulamaları yapılmaktadır. Yoğunluklarına göre değişkenlik gösteren ses yalıtım süngerleri, uygulanacağı yerin ses yoğunluğuna göre sünger seçilir. Yoğunluk kesilsin isteniyorsa ağır bariyerli epdm kauçuk ses bariyer önerilir. Böylelikle ortamda oluşabilecek rahatsız edici seslerden kurtulmanız mümkündür.
Ses yalıtım malzemeleri yapının içerisinde yapılan bir uygulamadır. Günlük kullanıma aleni hacimlerde yalıtım estetik ve hacmin kullanımını engellemeyecek şekilde olması gerekmektedir. Ses yoğunluğunun en üst seviyede olan yerler makine odası, pompa istasyonu, depo, tribün odaları gibi yerlerde akustik süngerler kullanılırken, sosyal alanlar ve konutlarda akustik paneller tercih edilir. Eğer akustik paneller kullanılacak ortamın sınırlı sayıda alınmışsa, ortamın ses doğrultusunda yerleştirilmelidir. Ses yönünde ortamdaki ses enerjisi en yüksek seviyededir. Ses yönünden uzaklaştıkça bu ses enerjisi seviyesi de azalır. Bu nedenle sesin hareketi yönünde yerleştirilecek paneller daha yüksek seviyede verim sağlamış olur.

Zemin Darbe Titreşim Yalıtımı Çözümlerimiz : Kauçuk mantar tomar vibrasyon şilteleri, zemin vuruş titreşimi konusunda son radde etkili olan bu ses yalıtım izolasyon şilteleri hane amel yeri fabrika gibi yüksek radde vuruş yalıtımına gereksinim duyulan mekanlarda şap altı ve parke altına, makina ayaklarına uygulanan zemin ses yalıtım malzemeleridir.

Damtec şap altı vuruş sönümleyiciler, teknocork zemin izolasyon mantar şilteleri gibi ürünleri almanyadan ve belçikadan ithal eden firmamız sertifikalı ürünleri recticel lisansı ile satışa sunmaktadır.
Kamu binaları , okullar, hastanelerde , otellerde proje bazlı fiyat çalışması yürüten firmamız sektörde en yüksek iskontolara sahip mahsul tedariği hizmeti vermektedir.Daha detaylı bilgi için uzman ekiplerimizle iletişim kurarak ürünler hakkında teknik bilgi ve dökümanlar alabilirsiniz, dilerseniz randevu alarak sizi şantiyanizde ziyaret edebilirler.
Zeminde oluşan vuruş sesinin bir başka tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve katı döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerdir. Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır. Laminat, lamine, ahşap, seramik gibi modern yer döşemelerinin tamamı günlük olağan kullanımda bile yüksek düzeyde gürültüye yol açarlar.Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır.

Tavan Ses Yalıtımı İzolasyon Çözümlerimiz : Akustik süngerler ile ortamın çınlamasını ve akustiğinin yanı dizi ses yalıtım süngerleri ile izolasyonun etkili olarak yapılabilmesi mükemmel ses geçiş kaybı sağlayan yalıtım ürünleri ile olabilmektedir.
Gerek amatör gerekse profesyonel ses yalıtım uygulamalarınıza hususi akustik süngerleri bulabileceğiniz biricik adres Aksa Akustik sünger sanayidir.Firmamız arz talep persfektifiyle üretim sistemini geliştiren daimi farklı çözümler üretmeyi kendine hedef belirlemiş çözüm odaklı memnuniyet üreten bir firmadır.
Tavan akustik malzemeleri, halk teknik şartnamelerine müsait ve TSE belgelerine sahip lisanslı ürünlerdir.Akustik ahşap panel, kumaş kaplı karı pano ve başka akustik ses yalıtım izolasyon süngerleri yanmazlık sertfikalarına sahip ithal menşei ürünlerdir.Tüm üretimini ve ithalatını yaptığımız ürünler lisanslı ve sertifikalı olup akustik değerleri garantili ürünlerdir.
Komşu duvarlarından gelen ses problemleri yüzünden bir fazla aile komşusuyla sıkıntı yaşamaktadır. Huzursuz edici duvardan ve tavandan gelen ayak sesleri, titreşimler dayanılmaz bir noktaya gelebilmektedir. Yan daire arasında yalıtım iç , yukarıda ve aşağıda binanın başka tarafa ses geçişini engellemek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Ses Yalıtımı ile ilgili çalışmalar ve gürültü denetimi, sağlıklı ve huzurlu bireyler için önemlidir.

Duvar Ses Yalıtımı İzolasyon Çözümlerimiz
Duvar ses izolasyon yalıtım çözümlerimiz : Duvar ses yalıtımı çözümlerinin en fazla gereksinim duyulan alanları, binalarda ortak kullanılan duvarlar olup buralar için ses yalıtım süngerleri ve kauçuk epdm ağır ses bariyerleri çözümlerimiz vardır.
Duvarlarda kullanılan tuğla, ytong, briket gibi betonsu malzemeler ses yalıtımı açısından sonderece zayıf inşaat metaryalleridir. Binaların proje aşamasından inşaat aşamasına kadar olan süreçte yalıtım ve izolasyonun uygulanması yalın ve ekonomik olduğu için sonradan ses yalıtımı yapmak hem maddi olarak külfetli hemde tesir açısından yeterli olmayacaktır.
Duvarlanırınızı istenmeyen gürültülere karşı kati etkili olan ses yalıtım malzemelerini teknik personelimizle iletişim kurarak doğru mahsul seçimi yapmalısınız, ses yalıtım bir sistemdir ve birçok üründen oluşmaktadır.
Duvarın İç Kısmına Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Duvarların dahil kısmına ses yalıtımı yaparken bondex isimli sünger çeşidi kullanılmaktadır. Bu sünger ses yalıtımı yaptığı gibi kısmi olarak hararet yalıtımı da yapmaktadır. Genelde yapı yapılırken döşenir ama bitmiş veya eski binalarda da uygulama yapılabilmektedir. Bondex süngerler yalıtım süngerlerin parçalarından bir araya getirilerek yapılan sünger çeşididir.
SES YALITIMI

ANKARA SES YALITIMI
ANKARA STÜDYO SES YALITIMI
ANKARA SES YALITIM

Haberimizi Paylaşın