Yetkili Erdal DEMİRAĞ
GSM 0.5327145170
Ofis Necatibey Cad. No : 40/31 Çankaya – ANKARA
Pzt – Cmt 08:00 -18:00
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı

Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı

  • 2021-04-27

Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı

Günümüzde pek çok sese maruz kalıyoruz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar günlük yaşamlarında inşaat yapımı, trafik, uçak, gibi daha yoğun sesler ile karşılaşabiliyorlar. Yüksek seviyede ses şiddeti kişinin stres seviyesini artırarak verimliliğini azaltıyor ve mutsuz olmasına neden olabiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı özellikle iç mekânlarda istenmeyen seslerden uzak bir hayat, konforu ve kaliteyi artırıyor. Kişinin huzurlu vakit geçirdiği evi, dinlemek için gittiği otel odası ve tedavi olduğu hastane odasına gelen gürültü seviyesinin özellikle en düşük düzeyde tutulması gerekmektedir.

Sesin diğer bir ortama taşınmaması için ses izolasyonu, ortam içerisinde sesin iyi algılanabilmesi için ise akustik düzenlemelerden yararlanılıyor. Alçı levha duvar ve asma tavan sistemlerinin ses izolasyonu ve akustik çözümlerde bir hayli etkin sonuçlar sunduğunu belirten Rigips İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Faruk Akel; konu hakkında bilgilendiriyor.
İdeal ses yaltımı için neler yapılabilir?

Şehirleşmeyle beraber onlarca daireyi barındıran yeni lüks yapıların hayatımıza girmesi, daha sık gerçekleşen seyahatler ve otellerdeki konaklamanın artış göstermesi yeni problemleri de yanı sıra getiriyor. Ses izolasyonu yapılmamış binalar, komşularla veya otelde yan odada kalan kişilerle sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Ses izolasyonu ile alakalı sorunların çözümü için işin başlangıcında daha sağlıklı akustik projelendirilmeler yapılması gerekmektedir. Ortam ihtiyaçlarına göre seçilecek olan alçı levha duvar ve asma tavan sistemleriyle hem ses izolasyonu hem de konuşulanların iç mekânda iyi algılanabilmesi için akustik düzenleme yapılabiliyor.

Eğer konferans salonu, toplantı odaları gibi iç mekânlarda ses yutuculuğu isteniyorsa duvar ya da asma tavanda farklı delik tiplerine sahip Rigitone kullanılabilir.
Eğer komşudan gelen ya da otel yan odasından gelen gürültüye karşı ses izolasyonu ihtiyacı var ise Rigips Standart Alçı Levha, Rigidur ve Habito levhalarımız ile duvar ve asma tavan sistemleri oluşturarak sesin bir mekândan diğerine geçmesi önlenebilir.

Haberimizi Paylaşın