Yetkili Erdal DEMİRAĞ
GSM 0.5327145170
Ofis Necatibey Cad. No : 40/31 Çankaya – ANKARA
Pzt – Cmt 08:00 -18:00

Ankara Ses Yalıtımı | Stüdyo Ses Yalıtımı

STÜDYO SES YALITIMI NEDEN GEREKLİDİR ? 

Stüdyolarda akustik ses sorunları başta olmak üzere dışarıdan gelebilecek sesler stüdyoda dikkat dağınıklığına ve verimli çalışma ortamının bozulmasına neden olabilmektedir. Ses geçişini engellemek amacı ile stüdyo ses yalıtımı stüdyolara özel malzemelerin uygulanması yoluyla yapılabilmektedir.

STÜDYO SES YALITIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER !!! 

Öncelikle mekanda yapılacak işin kalitesi, çalışma için verimli bir ortam sağlanması, çevreye verilebilecek ses rahatsızlığının önüne geçmek ve çevreden gelebilecek seslerin ortama girmesini engellemek amacı ile stüdyo ses yalıtımı uygulaması yaptırmanız faydanıza olacaktır. Ayrıca stüdyo ortamı gibi akustik mekanlarda ses yankılanması, ses ekosu ve ses karışıklığı gibi problemler de ortaya çıkabilmektedir. Mekana uygulanacak akustik kumaş kaplı panel ve akustik süngerler farklı renk seçenekleriyle duvarlarınıza profesyonel kişilerce kaplanarak problemlerinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecektir.

STÜDYO SES YALITIMI FAYDALARI NELERDİR ? 

Ciddi denecek ölçüde bir stüdyo ses yalıtımına ihtiyaç duyuyorsanız stüdyo ses yalıtımı için duvarlarınız epdm bariyerli süngerlerle kaplanabilmektedir. Kullanılan malzemenin kalınlığı ve yoğunluğu arttıkça ses geçişi de o derecede yüksek olarak engellenmiş olacaktır. Ayrıca işin bir de dekoratif boyutlarını düşündüğünüzde duvarlarınız için kumaş kaplı paneller ideal bir ses yalıtım malzemesi olacaktır.

Farklı bir alternatif olarak piramit ses yalıtım süngerleri levha üzerine küçük piramitler oluşturularak uygulanan ürünler arasındadır. Odada akustik sesi dağıtma özelliği ile öncelikle stüdyo odalarında disco ve bar odalarında, kayıt odalarında bu yatılım malzemesi tercih edilebilmektedir. Özel alanlar için farklı yalıtım malzemeleri hem dışarıdaki sesin içeri girmesine hem de içerideki sesin dışarı çıkmasına engel olarak akustik ve huzur verici rahat bir ortam yaratmaktadır.

Sayfamızı Paylaşın

Haberler

Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
2021-05-16
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
2021-04-27
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
2020-03-14