Yetkili Erdal DEMİRAĞ
GSM 0.5327145170
Ofis Necatibey Cad. No : 40/31 Çankaya – ANKARA
Pzt – Cmt 08:00 -18:00

Rebonded Bondex Süngerpan

Rebonded bondex süngerpan ses yalıtım malzemesi % 80 % 90 ses yalıtımı sağlar. Çeşitli akustik kumaş ve süngerlerin küçük parçalar haline getirildikten sonra birleşmesiyle (sıkıştırılmasıyla) elde edilir.
 
Düşük, orta ve yüksek frekanslı seslerin olduğu alanlarda zemin,tavan ve duvarlarda kullanılarak ses kesimi sağlanır. Dış yüzeyde kullanılmaz üstü mutlaka alçıpan veya diğer ses yalıtım malzemeleri ile kapatılmalıdır.
 
Rebonden bondex süngerpan yüksek yoğunlukta ses kesici özellikte bir malzemedir. Gürültülü ve ses şiddetinin yüksek olduğu, ses yalıtımında yetersiz kaldığı durumlarda epdm ağır ses bariyeri ile birlikte kullanılır.
 
Uygulaması yapıştırılarak yapılır. Bu uygulama için özel yapıştırıcısı mevcuttur. Tavan, duvar ve zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılır. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda elde edilebilir.
 

Rebonded Bondex Süngerpan Kullanım Amaçları ve Uygulama Şekli

Gürültülerin şiddetli olduğu mekanlarda ses çıkış ve girişlerinin engellenmesi amacıyla kullanılır. Tavan, zemin ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilen bir malzemedir. Uygulama şekli ise yapıştırma usulü ile gerçekleştirilir. Bu uygulama için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo yardımıyla süngerpanın uygulanacağı bölgeye sürülür ve daha sonra bondex sünger yapıştırılır.
 

Rebonded Bondex Süngerpan Nerelerde Kullanılır ?

Okul, hastane, hava alanları, çağrı merkezleri, işletmeler, ofis, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası, reji odası, televizyon stüdyoları, radyo stüdyoları, düğün salonu, atış poligonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, kompresör odası, jeneratör kabini, hidrofor odası, kazan dairesi, akustik oda vb.
 
Sayfamızı Paylaşın

Haberler

Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
2021-05-16
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
2021-04-27
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
2020-03-14