Yetkili Erdal DEMİRAĞ
GSM 0.5327145170
Ofis Necatibey Cad. No : 40/31 Çankaya – ANKARA
Pzt – Cmt 08:00 -18:00

Bateri Odası Ses Yalıtımı

  • 2019-07-08

Ses yalıtımı için yapılacak girişim, bütçeye bağlı olarak strafor ve izolasyon perdeleri gibi basit ve genel olarak fazla işlevsel olmayan malzemeleri uygulamaktan, bunların yanında cam yünü / taş yünü gibi malzemeler kullanarak hatta gerekli akustik ölçümleri yapıp doğru yerlere bas yutucular vs. konumlandırılarak yüzen bir oda tasarlamaya kadar gidebilen ucu bucağı açık bir süreçtir. Akustik davullar için yapılması elzem olan bu tadilatlar oldukça pahalıdır ve eğer doğru planlanmaz, uygun malzemeler doğru şekilde kullanılmazsa hiç bir işe de yaramayabilir. Diğer taraftan sesin yanında komşu dairelere yayılan titreşimler de en az onun kadar rahatsız edicidir ve mutlaka önlenmeleri gerekir. Bunun için ilk bakışta oldukça ilginç gelen ama dünya çapında bir çok yerde kullanılan ve başarılı olduğu ben dahil çoğu insan tarafından doğrulanan bir yöntem var

Apartmanda çalışacaksanız akustikten ziyade iyi bir elektronik davul öneririm. Apartmanda yüzen oda yapıp akustik davulla kullanmak, çok büyük ihtimalle astarı yüzünden pahalıya gelecek bir girişimdir.

Haliyle bu tip bir düzenekle titreşimleri yok etmeniz, elektronik davulunuzla rahatça çalışabilmeniz için düşük maliyetli ve yeterli bir işlemdir.

Özellikle apartman dairesi gibi mahallerde komşuları rahatsız etmeden çalışabilmek için mutlaka yapılması gereken tadilatları içeren liste olarak nitelenebilir.

Bu konuyu ses ve titreşim engelleyici önlemler olarak iki farklı açıdan ele almak lazım.

Sayfamızı Paylaşın
  • Etiketler:

Haberler

Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
Ankara Ses Yalıtım Malzemesi
2021-05-16
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
Komşu Duvar Ses Yalıtımı | Ankara Ses Yalıtımı
2021-04-27
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
SES YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR ?
2020-03-14